Skocz do zawartości
Jans

BITCOIN

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko Amber Gold pozbawilo w Polsce swoich klientow ich pieniedzy.

Najnowszym przykladem jest Bitcurex handlujacy Bitcoinami.

Bitcoiny to wirtualna waluta obecna na calym swiecie umozliwiajaca anonimowe transfery i operacje finansowe.

Bitcurex to polska gielda z doswiadczeniem i dluga obecnoscia wbudzajaca zaufanie klientow.

 

W ubieglym miesiacu okazalo sie , ze zaufanie klientow bylo nieuzasadnione.

Ich oszczednosci czesto w wielomilionowej wysokosci zniknely w czasie jednego dnia.

Firma przestala istniec.

 

Jeszcze kilka miesiecy wczesniej ubieglego roku firma ta zapewniala o wysokich standartach bezpieczenstwa.

Tutaj ich oswiadczenie :

 

Bitcurex
12. Juli 2016 ·

Drogi Kliencie,

Od powstania Bitcurex w 2012 roku, bitcoin pokonał wielki dystans. Nie mamy tu na myśli jedynie przekraczania przez kurs kolejnych szklanych sufitów. Cyfrowa moneta konsekwentnie zyskuje na znaczeniu jako środek płatniczy, spotykając się z rosnącym uznaniem świata finansów. To, co jeszcze niedawno wydawało się nierealne, dziś jest faktem: Europejski Trybunał Sprawiedliwości tworzy podwaliny pod przychylne bitcoinowi prawo, technologia Blockchain jest tematem rozmów na szczeblu rządowym, a nowoczesną walutą zapłacimy bezpośrednio w stale rosnącej liczbie punktów – np. w serwisie Steam.

Wzrost popularności oraz roli bitcoina przekłada się również na zwiększone wymogi stawiane przed uczestnikami jego ekosystemu, takimi jak giełdy. Naszym celem jest dostarczanie usług jak najlepszej jakości, dlatego działamy w pełnej zgodności z obowiązującymi regulacjami prawa. Dzięki temu klienci Bitcurex mogą mieć pewność, że współpracują z profesjonalnym partnerem, który dba o ich interesy i komfort. Bez zbędnego ryzyka.

Z dużą satysfakcją informujemy Cię o naszym kolejnym, bardzo istotnym biznesowo kroku, który jest efektem wielu miesięcy prac i przygotowań.

Certyfikat Compliance
Jako pierwsza giełda bitcoin w Polsce i jedna z nielicznych na świecie, powołaliśmy Dział Compliance, dostosowując wewnętrzne procedury do najbardziej restrykcyjnych standardów podmiotów działających w sektorze finansowym. Nadzór nad ich implementacją i utrzymaniem sprawuje wewnętrzny oficer compliance, certyfikowany przez Stowarzyszenie Compliance Polska.

Do podstawowych zadań Działu Compliance należą w szczególności:

zapobieganie praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu,
zapobieganie wykorzystywania informacji poufnych,
ocena ryzyka klienta i dostarczaniu odpowiedniej informacji klientom,
zapobieganie konfliktom interesów,
ochrona danych osobowych.

Dla maksymalnej ochrony danych osobowych, w Bitcurex działa stanowisko ABI – Administratora Bezpieczeństwa Informacji. Jego zadaniem jest przestrzeganie stosowania środków technicznych i organizacyjnych, zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych w sposób odpowiedni do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną. ABI nadzoruje bazy danych zapewniając wykorzystanie jedynie niezbędnych danych osobowych.

Certyfikowany dział Compliance zapewnia działanie w ramach prawa i w obrębie stosownych licencji. Co jeszcze taka zmiana oznacza w praktyce dla naszych klientów?

Wpłaty natychmiastowe Sofort – PLN, EUR
Dzięki zgodności Bitcurex z powyższymi normami, możemy sprawniej i szybciej współpracować z innymi podmiotami obecnymi na rynku. Efekty są widoczne już teraz. Stworzyliśmy system złotówkowych przelewów ekspresowych obejmujący wciąż rosnącą liczbę banków. Dzisiaj poszerzamy naszą ofertę o kolejne udogodnienie: rozpoczynamy współpracę z firmą Sofort.

Sofort to system przyśpieszonych płatności internetowych, dający dodatkowe możliwości błyskawicznego zasilenia konta na giełdzie. Płatności Sofort dostępne są z każdego banku w Polsce, dotyczą również wpłat w walucie EUR.

https://bitcurex.com/article/list/

 

Teraz mozemy sprawdzioc status tej gieldy klikajac na podany link.

Jaki wniosek ?

Ostroznie postepowac ze swoimi pieniedzmi i nie dac sie skusic super okazjami.

Pamietajmy, ze wszystkie oferty powyzej 5 % zysku sa zawsze obarczone wysokim ryzykiem i to niezaleznie od rodzaju lokaty.

A Bitcoin jest wciaz wirtualna waluta na swiecie i nie znaczy to wcale , ze nie nalezy z niej korzystac,

to "tylko wpadka polskiej gieldy".

Nalezy wiec uwazac na podejrzane inwestycje i ryzyko.

Ponadto według polskich przepisów w ogóle nie istnieje coś takiego jak bitcoin. Nie jest traktowany jak instrument finansowy typu akcja czy środek płatniczy. To dla prawa tylko "abstrakcyjne prawo majątkowe".

Oczywiście poszkodowani nie mogą liczyć na Komisję Nadzoru Finansowego. Giełdy bitcoin nie podlegają bowiem kontroli tej instytucji.   

 

                                                          post-8255-0-79015300-1485783977_thumb.jpg   

 

                                

 • Lubię 4

Skopiuj link do postu


Odnośnik do odpowiedzi

Edukowanie społeczeństwa jest ważne i chwała ci za to, niestety żądza zysku jest często większa.  Część społeczeństwa woli wierzyć, że oni są bardziej cwani od innych i właśnie  to oni odkryli ekskluzywną platformę, dzięki której zrobią w miesiąc 100% zysku  ze swoich  10 tysi zachomikowanych w skarpecie :rolleyes: 

Jako osoba, która trochę się na temacie inwestowania zna, powiem, że można osiągać bardzo wysokie stopy zwrotu (znacznie powyżej 5%) ale niestety trzeba inwestować odpowiednio duże pieniądze, w odpowiednie instrumenty/biznesy. Niestety wymaga to trochę bardziej specjalistycznej wiedzy niż oferuje internet albo inny Janusz finansów, który zadzwonił do nas na chybił trafił ze swoją genialną ofertą na wzbogacenie :rolleyes:

 • Lubię 2

Skopiuj link do postu


Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry temat.

 

Dodam, a może raczej "zawężę" trochę to omawiane tu pole ryzyka inwestycji, do giełd. W przypadku bitcoinów, zawsze podkreśla się zasadę, by uważać właśnie na giełdy. Sama waluta, nie ma tu oczywiście, nic do rzeczy. Nie trzyma się w żadnym wypadku, wszystkich a nawet znacznych swoich bitcoinowych oszczędności na giełdzie, tylko wprowadza się tam określoną kwotę, którą obarcza się ryzykiem jej utraty. Po krótce: "Jeśli giełda padnie, albo okaże się oszustwem, to jebał pies te bitcoiny które tam były". Ponieważ była to kwota przeznaczona na straty, lub zysk, o ile by się udało zyskać a potem to jeszcze wypłacić.

 

Podobnież powinno się postępować, w przypadku środków trzymanych na kontach kupieckich PayPal. Wystarczy wklepać w Google hasło, "zablokowane konto PayPal" aby poczytać jakiego kalibru oszustw i nadużyć, dopuszcza się ten operator. Zwłaszcza w przypadku kont, na których znajdują się znaczne kwoty, gdzie pod byle pretekstem Regulaminu i Zasad transferów, ogranicza się funkcjonalność konta uniemożliwiając tym sposobem wypłaty z konta, na bardzo długie, 180 dni. Oczywiście żąda się skanów dokumentów, poświadczeń i tym podobnych, które i tak nie mają żadnego wpływu na decyzję. Dopiero po 180 dniach, można z powrotem wypłacić swoje środki. Nie trudno chyba się domyślić, że środkami przez 180 dni, obraca operator PayPal. Znam to z autopsji swojej własnej, oraz kilku moich znajomych, którzy również uświadczyli gościnności PayPala. Najczęściej dzieje się to na zweryfikowanych w pełni kontach, gdzie autoryzowano konto przelewem, oraz autoryzowane dodatkowo kartą kredytową. Dlatego na kontach PayPal, również warto trzymać tylko niewielkie kwoty, przeznaczone na najbliższe operacje, a środki tam zgromadzone, od razu wypłacać na rachunek bankowy.

 

Wracając do giełd i bitcoinów, to jedno od drugiego różni się tym, że większość giełd, to zwykłe oszustwo, a przetrzymywane na koncie giełdowym bitcoiny, przepadają wraz z giełdą, bezpowrotnie.

 • Lubię 4

Skopiuj link do postu


Odnośnik do odpowiedzi

 

 

Wracając do giełd i bitcoinów, to jedno od drugiego różni się tym, że większość giełd, to zwykłe oszustwo, a przetrzymywane na koncie giełdowym bitcoiny, przepadają wraz z giełdą, bezpowrotnie.

 

 

Dodac tutaj jeszcze mozna , ze wlasciciele takich gield bardzo malo ryzykuja bo handluja milionami a gwarantuja tysiacami.

 • Lubię 2

Skopiuj link do postu


Odnośnik do odpowiedzi

Jako osoba, która trochę się na temacie inwestowania zna, powiem, że można osiągać bardzo wysokie stopy zwrotu (znacznie powyżej 5%) ale niestety trzeba inwestować odpowiednio duże pieniądze, w odpowiednie instrumenty/biznesy. Niestety wymaga to trochę bardziej specjalistycznej wiedzy

 

Kilka lat temu mialem mozliwosc skorzystania ze specjalnego programu dla nowych gieldowiczow na frankfurckiej gieldzie papierow wartosciowych.

Moglem korzystac ze wszystkich instrumentow opcji live sprzedazy i kupna z wirtualnym kapitalem 20.000 € ktory otrzymalem na start. Program trwal 12 miesiecy i potem nastepowalo porownanie z innymi bioracymi udzial tzn straty i zyski.

W tym czasie korzystalem intensywnie z Wirtschafts Woche oraz innych dostepnych publikacji mniej lub bardziej jawnych.

Po roku czasu gry na prawdziwej gieldzie nie zdecydowalem sie na zainwestowanie moich prawdziwych pieniedzy,

Ryzyko bylo dla mnie zbyt duze.Wahania gieldy nieobliczalne.

Nie wykluczam jednak , ze mozliwe sa do uzyskania znaczne zyski.

To cos dla graczy. Ja nigdy nie bylem hazardzista,

 • Lubię 2

Skopiuj link do postu


Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy temat. Za sprawą ostatnich wydarzeń na świecie (choćby wybory w USA) bitcoin bardzo zyskał na kursie, ponieważ inwestorzy szukają alternatyw. Doszło do tego, że ta wirtualna pseudo-waluta (bo prawdziwą walutą z definicji nie będzie nigdy) przebiła popularnością nawet złoto. Pozornie jest to teraz najbezpieczniejsze pole do popisu dla inwestujących.

Należy jednak zwrócić uwagę na zjawisko bańki spekulacyjnej, które od czasu do czasu w takich sytuacjach występuje. Wartość nie będzie rosła w nieskończoność, a nagły spadek wartości może być bardzo drastyczny.

 • Lubię 1

Skopiuj link do postu


Odnośnik do odpowiedzi

"Bądź chciwy jak inni się boją, bój się jak inni są chciwi".

Na szczytach nie kupuje się.

Z Bitcoinem też nigdy nic nie wiadomo- czy nie będzie drastycznych spadków, czy nasze zasoby nie znikną.

 • Lubię 1

Skopiuj link do postu


Odnośnik do odpowiedzi

 

 

"Bądź chciwy jak inni się boją, bój się jak inni są chciwi". Na szczytach nie kupuje się.

 

 

W teorii ... TAK . W praktyce nie zawsze ! Wyprobowalem juz chyba wszystkie metody z roznym rezultatem.

 • Lubię 1

Skopiuj link do postu


Odnośnik do odpowiedzi

W teorii ... TAK . W praktyce nie zawsze ! Wyprobowalem juz chyba wszystkie metody z roznym rezultatem.

 

W przypadku giełdy papierów wartościowych często jest tak że dostęp do kluczowych informacji mają nieliczni. Oni zarabiają na akcjach a reszcie się tylko wydaje...

 

Forex to kasyno które w 85% wygrywa, czyli tyle ludzi traci.

 

Od zakupu gruntów rolnych na których można było zarobić, zwykli szaracy zostali odcięci.

 

Na ryku nieruchomości jest duża podaż, ceny spadają albo się utrzymują bez zmian.

 • Lubię 1

Skopiuj link do postu


Odnośnik do odpowiedzi

dostęp do kluczowych informacji mają nieliczni.

 

Politycy, lub wszelkiej innej maści decydenci.  Prosty przykład, niechby to był nawet science - fiction, bo przecież chodzi tylko o przykład. Załóżmy że jakiś tam Prezes, ogłasza prywatyzację Orlenu. Czy tam jakiś Premier, jakiegoś rządu. On wie o tym że to ogłosi, wiedzą również ludzie z jego najbliższego otoczenia, którym On powie. Wtedy Ci którzy wiedzą (zanim to ogłosi) wykonają dla siebie niezbędne giełdowe ruchy. Potem on to ogłasza.... i jest wahnięcie, pierdolnięcie i medialny szum. Wszyscy mówią "o kurwa!" patrząc na wykresy. Znaczy właśnie - nie wszyscy. Na tym to polega. Kto ma dostęp do informacji zanim te stają się publiczne, ten ma największego asa w rękawie.

 • Lubię 4

Skopiuj link do postu


Odnośnik do odpowiedzi

Cuckoldplace Poland © 2007 - 2021

Jesteśmy szanującym się forum, istniejemy od 2007 roku. Słyniemy z dużych oraz udanych imprez zlotowych. Cenimy sobie spokój oraz kulturę wypowiedzi. Regulamin naszej społeczności, nie jest jedynie martwym zapisem, Użytkownicy stosują się do zapisów regulaminu.

Cookies

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Polityka Wewnętrzna

Nasze Forum jest całkowicie wolne od reklam, jest na bieżąco monitorowane oraz moderowane w sposób profesjonalny przez ekipę zarządzającą. Potrzebujesz więcej informacji? Odwiedź nasz Przewodnik. Jednocześnie przypominamy, że nie przyjmujemy reklamodawców. Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia!

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.