Revolut i Monese VS tradycyjna bankowość - strona 5 - ZKF Komputer - Cuckold Forum Skocz do zawartości
Sem.

Revolut i Monese VS tradycyjna bankowość

Rekomendowane odpowiedzi

To jest kurs, gdy ja chciałbym kupić euro od Revoluta.

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba by to jakoś sprawdzić bo kurs kupna jaki podałeś jest praktycznie w tej chwili przy zerowej marży na międzybanku. Pewnie już tylko duzi gracze jak Goldman itp, maja lepiej.

Rocznie sprzedaje / kupuje w firmie równowartość jakieś 20 mEUR, więc jestem całkiem ciekawym klientem dla banku i kurs w tej chwili mam taki, że mogę kupić EUR za 4,2760, i to jest kurs tylko dla mnie, pewnie więksi maja jeszcze lepiej, a jeszcze inni gorzej. I to jest z marżą dla banku jakieś 40-50 pipsów.

Więc ciężko mi zrozumieć że Revolut tak dobrze kwotuje. Promocja, aby jak najwiecej klientów nałapać, a potem kursy w górę?

• Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego się właśnie obawiam Surferze, że to promocja "po kosztach" na wykończenie przeciwnika. Ale to w takim razie kurwa, kto by to musiał finansować i być szarą eminencją. Soros? :) Trochę się to kupy nie trzyma, z drugiej zaś strony jest to biegunowo odległe od schematu Ponziego, bo przecież nikt nie inwestuje. Pies z kulawą nogą nie zostawi w Revolucie więcej niż "ścinki" potransakcyjne, albo środki na hulaszcze wydatki, albo jakieś zakupy u chińczyków. Może target docelowy to jednak Premium Klient, który zapłaci te 29,99 PLN miesięcznie?

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artykuły o Revolut na Bankier.pl:

https://www.bankier.pl/wyszukiwarka?qt=Revolut

Odnosząc się do postu Sema, strategia takiego projektu fintech jakim jest Revolut musi być na początku swojej drogi ukierunkowana na mega szybkie pozyskanie jak największej ilości użytkowników. W czerwcu mieli około 2 mln użytkowników. Dużo i nie dużo, zakładając, że nie są bankiem i osady jakie są na kontach nie są tak wysokie jak w bankach, ponieważ ludzie używają Revoluta raczej to specyficznych, bardziej incydentalnych transakcji - wakacje, podróż zagraniczna, płatności internetowe.

Z pewnością będą dalej utrzymywali koszty i kursy po bandzie, żeby jeszcze bardziej zwiększyć bazę użytkowników i obroty, co będzie miało wpływ na wycenę i ewentualną sprzedaż udziałów.

Rynek na Revoluta uważam że ma ogromny potencjał - kosztem banków za przewalutowania za płatności kartowe w innych walutach niż waluta karty, kosztem sieci kantorów na lotniskach i innych centrach.

Jak ktoś ma okazje do kupna akcji Revoluta, to moja rekomendacja to Kupuj :) oczywiście nie biorę odpowiedzialności za swoją rekomendację ;)

A tak na marginesie, Revolut złożyli Rosjanie. Ogromna wiedza odnośnie użytkowników, za co płacą i gdzie. :)

Podsumowując, myśle, ze koszty będą niskie, aby pozyskać jak najszybciej jak najwiecej użytkowników i zwiększyć kapitalizację. Projekt na pewno przyszłościowy, i myśle że może osiągnąć duży sukces. Bankom będzie się ciężko przeciwstawić. Są ciężkie, rozproszone, bezwładne.

• Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Revolut przetestowany. Przelewy działają bez zarzutu. Doladowania konta błysk. Z tego co zauważyłem na szybko to kursy były różne. Raz niższe niż w kantorze, drugi raz takie same. Nie porownywałem z kursami bankowymi niestety. Mogę najwyżej podać, jaki był przelicznik przy danej płatności w konkretnym dniu. 

Fakt jest natomiast taki, że nie zostałem oszukany, okradziony lub coś w tym stylu. Działa 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja mam podobne odczucia. Nawet się przesiadłem na plan "Metal". Nawet mi przysłali kartę wykonaną w całości z metalu grubości dwóch żyletek, która na szczęście nie tnie jak żyletka. Również nikt mnie nie okradł, wszystko działa doskonale.

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi